| Monobrow a întrebat:

La ce varsta e normal sa ai 1700 lei pe luna? Eu am un prieten care ia atat si ii e rusine cu salariul asta. Voi ce salariu aveti?

7 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

3400 euro

| CristiPavel a răspuns:

Niciodata nu ar trebui sa-ti fie rusine de ce salariu ai. Pentru unii 1700 lei pe luna e foarte bun, pentru altii e putin, depinde de ce stil de viata si ce cheltuieli au (credite, chirii, etc)

Rusinea e ceva inventat de societate pentru a te manipula cum vrea ea.

Nu cat castiga e problema aici ci rusinea, care se naste din cauza ca ii pasa prea mult de ceea ce zice lumea.

Ca sa scape de problema, i-as recomanda sa citeasca asta:
http://castigatimp.com/oare-ce-va-zice-lumea/

| Chrysk2 a răspuns:

Asta cred ca e pentru a te da mare... sau ceva in genul.
Sunt multi oameni care au salarii de 8-9 mil chiar mai putin si tu vi aici cu astea.

Respect,
Chrys

PS:zi la prietenut-o sa se faca si gunoier aia castiga destul de mult rolling on the floor

| Fluffinator a răspuns:

Ce legatura are varsta cu salariul?

| eu1893 a răspuns:

Pai daca esti student si lucrezi si si inveti este nemaipomenit, dar daca esti deja la casa ta... e cam mic salariul sad

| Monobrow explică:

Heheee toata lumea e geloasa pe prietenul meu rolling on the floor

| yngerash_4642 a răspuns:

Ce dreacu mah.Acum hai sa ne lauam toti ca pretenu meu castiga 2000lei pe lunaraised eyebrows ce *** bat pariu ca nici 7 mil nu castiga.Traiesti in Romania si salariul asta il pupi greu...hai nu mai pune intrebari stupide