| Robertdaumagie a întrebat:

Ma numesc Robert si vreau sa intru la liceul de actorie si vreau sa devin actor in America sa ajung la Hollywood dar am o intrebare in actorie pot alege gen eu vreau sa fiu in filme de actiune (cu puteri, romantic, din astea) horor etc? Nu vreau sa fac scenete, eu vreau filme nu din astea pe scene.

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Da, poti alege sa mergi la castinguri. Daca reusesti, bine, Daca nu...
Numai marii actori, isi permit uneori sa refuze un rol. Si asta, daca li se cere sa-l joace. Tu numai daca ajungi sa faci figuratie la Hollywood, ai o mare realizare.
Dar, hopa! nu stii engleza dar vrei sa joci la Hollywood? Las ca nici cu romana nu excelezi.

| Robertdaumagie explică (pentru Iote):

Nu stiu cum sa memorez in engleza atata, mai ziceam daca eram englez... dar imi doresc mult sa merg in america.

| Iote a răspuns (pentru Robertdaumagie):

Nici nu poti. Nu memorezi pe de rost fara sa intelegi ce spui acolo. Trebuie sa inveti limba engleza.

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Buna! Ma numesc GdX si iti urez multa bafta sa iti realizezi visul. Ca sa castigi um rol intr-o roductie trebuie sa mergi la auditii pentru acel rol. Daca devii un actor bun poti juca in ce filme vrei tu. Multi actori buni nici nu au studii in domeniu. Actoria se simte si se traieste. Multa bafta. Daca asta este visul tau nu renunta la el si invata limba engleza la perfectie.

| Robertdaumagie explică (pentru GdX):

Multumesc frumos, eu habar n-am engleza dar mersi de sfat.

| Robertdaumagie explică (pentru GdX):

Multumesc mult.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se ajunge așa actor la Holywood. Ca să faci figurație într-un film sunt mii de solicitări zilnic prin agenții specializate. La casting pentru un rol minor au concurență sute de persoane. Să ajungi să fii angajat, trebuie să ai un nume când ajungi acolo, să te remarce cineva înainte. Nu merge cu eu vreau asta, și gata, ești în filme mari. Vise.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te duci la casting, la probă. Dar ai 100 de concurenți. Sau poate 1000.

| romeo78 a răspuns:

Trezește-te la realitate și nu mai visa cai verzi pe pereți! Spune-mi câți actori români au fost la Hollywood cooptați în producții cinematografice ca actori de rang 1, nu figuranți sau dubluri?
În al doilea rând, documentează-te, chiar pe internet, TOATE producțiile cinematografice sunt blocate până la anul.
Vrei să ajungi la Hollywood, întâi fă-ți un nume, o carieră în România, apoi mergi mai departe!