| spydyweb2 a întrebat:

mai am un an si termin scoala generala dar nu stiu ce vreau sa devin in viata asa ca va rog mult sa imi propuneti niste meserii. Dau funda!
P.S. :sa nu aiba legatura cu matematica si ma gandeam ca dupa ce o sa termin liceul poate o sa fac facultatea acolo big grin astept parerile voastre...

Răspuns Câştigător
| Constantin_Andreea_1994_aNe8 a răspuns:

Pai alegeti din urmatoarele meserii:
doctor
dentist
psiholog
administrator bancar
administrator credite
administrator de reţea de calculatoare
agent comercial
desenator
multe... nu le pot scrie pe toate, acum te rog Funda puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| jbjsoul a răspuns:

Depinde si ce-ti place sa faci. Sa asculti muzica, sa pictezi, sa citesti, sa vorbesti in fata unui public sau sa fii in centrul atentiei. Sunt multe calitati din care sa alegi. Tu doar trebuie sa stii foarte bine ce-ti place sa faci si la ce te pricepi cel mai bine.

| haryH a răspuns (pentru jbjsoul):

Adevarat! am citit intrebrea ta in legatura cu facultatea din usa. ce vrei sa faci acolo? ce profile sunt?

| jbjsoul a răspuns (pentru haryH):

Acolo e diferit...Nu conteaza pentru mine atat de mult ce facultate fac acolo, atata timp cat iau la o facultate acolo. Ma intereseaza in special in New Jersey si nu alt stat. E mai greu cu "Green Card"-ul de cetatenie la ei, pe mine asta ma scoate din minti. Ca sa obtii acolo cetatenie permanenta, trebuie sa dispui de anumite prostii : familie, job si inca cateva nimicuri, pentru cei care s-au nascut, de fapt, acolo si..in fine. E mai dificil. M-am interesat putin si imi dai seama ca e mult de munca, hardcore, sa ajung acolo.

| haryH a răspuns (pentru jbjsoul):

Am inteles! Sti eu trec a 8a acum. Si m-am gandit ca in clasa a 9a sa merg la liceul de arte. Apoi m-am gandit sa merg la regie si film si logic ca voi merge in america. Toti stiu ca ei nu te primesc cu bratele deschise si trebuie sa muncesti destul de mult si regie este foarte grea. Dar vreau sa imi spui, daca vrei ce trebuie sa faci faci ca sa obtii cetatenie. Id meu crysti_98

| haryH a răspuns (pentru haryH):

Scuze pentru greseli