| Roxyr a întrebat:

Numele meu este Roxana si vreau sa devin actrita. Mi s-a spus ca am talent si toate calitatile necesare, dar este o singura problema : compromisurile pe care actritele le fac pentru a obtine roluri bune in filme. Spre exemplu intretin relatii sexuale cu regizorii, producatorii, actorii etc(cunosc cazuri). Exista vreo sansa sa devin actrita cunoscuta fara a ma injosi in felul acesta?

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Daca esti talentata incearca.Nu trebuie sa faci astfel de compromisuri, nu este bine.Ca sa devi actrita trebuie sa urmezi o facultate de actorie sau macar sa faci niste cursuri. Cel mai bine ar fi sa urmezi facultatea.Eu cred ca fiecare ar trebui macar sa incerce sa faca in viata ce-si doreste, mai ales daca are inclnatii spre acea meserie.Mult noroc!

9 răspunsuri:
| z8 a răspuns:

Da, exista, daca esti FOARTE buna si in 99% din cazuri...foarte frumoasa. Ce valoare ai tu, cat de talentata esti si cat de frumoasa esti, nu o sa-ti spuna mama sau cunostintele, deoarece ele sunt subiective si feedbackul lor o sa-ti fie intotdeauna favorabil ( ceea ce nu-ti da nici cea mai mica idee despre realitate ). Du-te la castinguri, concursuri, cere-i parerea cuiva avizat si obiectiv. Daca ai sansa, cere-i parerea cuiva ce a mai parcurs acest drum inaintea ta, unei actrite ce a reusit.

Daca vrei sa obtii roluri in filmele celor ce-ti pretind relatii sexuale dar nu vrei sa!@#$%, atunci poti juca inteligent, ceva gen : il filmezi cu camera ascunsa atunci cand iti face propunerile si apoi il santajezi sa-ti dea rolul, daca nu ajunge caseta in presa. Treaba e destul de simpla, mai ales ca atunci cand santajezi un gunoi ce-ti propune asa ceva, constiinta e mai blanda cu tine.

In fine, inainte sa incepi acest drum informeaza-te cat mai mult, cat mai la sursa ( la actori, regizori ), mergi pe platouri de filmare, vezi ce sa intampla in spatele scenei, etc.

Parerea mea, Bafta!

| BicolorBell;x a răspuns:

Tu stii ce inseamna a fi actor? Tu iti dai seama cat de ridicole esti punand intreabrea asta?
Tu ai idee cat trebuie sa munceasca cineva pentru a fi actor? Cata teorie si cata munca trebuie sa ai in plamares pentru a fi numit asa? Intra tu la un liceu cu acest profil si mai apoi invata 4-5 ani la UNATC da masterul la actorie si apoi vino sa pui intrebarea asta ok?
Draga mea, pitipoancele asta de la TV nu sunt actrite.cu exeptia celor consacrati!
Si, pentru a fi un actor cunoscut trebuie sa fi si un pic mai mult modest...tpu nu e un site in care sa ne laudam.mare actrita ce esti si tu!
Sau daca ai atata talent, du-te la castinguri si poate vei obtine ceva. Dar atata timp cat tu crezi ca doar sexul te face actrita, atunci de ce mai visezi la lumea asta? Sa stii ce teatrul este mult mai bun

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Eu zic sa iti urmezi visul... dar nu ai cum de prima data sa devii cunoscuta. din cate stiu eu foarte multe actrite au facut acele compromisuri despre care zici tu!(cele care nu au talent) tu spui ca ai asa ca... URMEAZA-TI Visul:! poate o sa auzim de tine in curand:*

| Roxyr explică:

Multumesc foarte mult pentru sfaturi! O sa tin seama de ele big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai talent mergi si da examen la ATF.
Tu crezi ca Draga Olteanu Matei sau Leopoldina Balanuta au avut probleme de genul asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, nu te decuraja!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BicolorBell ar trebui sa o incurajezi nu sa ii tii tu teorii. daca intr-adevar vrea asta reuseste. si eu am acelasi vis :X voi face tot posibilul ca sa imi indeplinesc visul. daca nu reusesc cel putin as avea o experienta placuta...:X toti traim ca sa ne indeplinim scopurile si visurile big hug

| Liviu3478 a răspuns:

Nu stiu doar sa nu accepti roluri in care sunt si scene mai porn dar oricum in toate sunt si scene in care trebuie sa te saruti cu diferite personaje... Daca vrei sa nu se intample asta nu accepta roluri din astea.