| Gabriela020 a întrebat:

Bună seara! Aș vrea să știu dacă după ce fac un Master pe Analize Medicale de Laborator pot lucra implicit într-un laborator în acest domeniu? În prezent sunt la o facultate ce are la bază chimia însă la Master aș vrea să mă reprofilez în acest domeniu.

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Trebuie sa vezi daca de la facultatea ta se poate face acest master, apoi să cauți cerințele de angajare pentru laboratoarele de analize. Caută pe e-jobs și site-uri asemănătoare și poți întreba la laboratoarele din orașul tău (poți întreba și profesorii de la facultate despre asta).

| Gabriela020 explică (pentru WhiteLife):

Mulțumesc! Nu, la mine nu se poate face acest master deoarece nu este medicina însă pot merge la laborator în cercetare ceea ce ar fi a doua mea opțiune. O să mă interesez mai mult.