| Vilcu_Dumitrita_1996 a întrebat:

Buna seara, spuneti-mi va rog frumos, e posibil ca o fata de 19 ani sa lucreze ca chelnerita cu 500 de euro pe luna?
Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Buna Dumitrita. Salariile de baza cele mai des intalnite in acest domeniu, mai ales la inceput, sunt cele minime, in acest caz, teoretic, 1200 Ron. De acolo si pana la a atinge 500E, chiar daca e multa munca, programul in acest domeniu fiind extrem de des haotic si extrem, extrem de incarcat, nu ar trebui sa fie chiar o mare problema, gandindu-ne la faptul ca in foarte multe localuri, „rata" de bacsis e mare. E important astfel si locul in care te vei angaja (notorietatea localului, vadul, turele de week-end etc etc). Stiu suficiente chelnerite care castiga minim 1000-1200 Euro pe luna lucrand in Pub-uri decente in conditii decente chiar daca programul poate fi uneori infernal (ture de noapte consecutive, ture duble, etc)

| Vilcu_Dumitrita_1996 explică (pentru TheAce):

Mersi enorm de mult pentru raspunsul oferit

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este posibil, chiar cu mai putin, ca-i inca incepatoare, nu cu experienta.
Eu cred ca, un chelner cu ani multi de experinta abia ajunge la 200-300 de euro, eu nu stiu de unde ai scos tu 500 de euro, mai ales la 19 ani.
Poate ti se cere si altceva sa faci, pe langa servit cleintii cu bautura...

| Vilcu_Dumitrita_1996 explică (pentru Violleta2022):

Ma scuzati n-am intrebat cu niciun rau eu doar m-am interesat daca e posibil deoarece acum 3 ani o colega de 16 ani la un restaurant castiga 2000 de roni si era iincepatoare si se ocupa doar cu servirea clientilor cu comenzi de mancare

| Vilcu_Dumitrita_1996 explică:

Ma scuzati in Bucuresti