| BoT1441 a întrebat:

Vreau sa-mi tatuez pe antebrat cuvantul "Bernard". Acum vine intrebarea:
Voi fi primit la mascati la BSIJ / SPIR / DPIR cu acel tatuaj pe antebrat?
Vreau un raspuns cat mai serios (daca se poate si de la o persoana specializata in acest domeniu)
Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

In activitatile militare NU SUNT ACCEPTATI indivizi cu insemne distincte si pe viata gen tatuaje, gauri in tot felul de zone vizibile ale corpului, samd.

| silvius1734 a răspuns:

Nu sunt specialist dar daca ar fi sa gandim logic nu cred ca te primeste
daca mergi la o interventie si iti recunoaste cineva tatuajul pe strada ai dat de naiba

| Moiseicip a răspuns:

S-ar putea ca poti intra si vorbesc foarte serioe. Din cate stiam eu numai in armata sau politie nu primesc astea cu tatuaj.

| lora3u a răspuns:

Eu stiam ca la orice in domeniu, nu trebuie sa ai nici un semn, cicatrice, tatuaj, alunita pe piele. Acum nu stiu cat de corect si adevarat e, cred ca mai bine intrebi la sigur, chiar pe ei!

| gfy a răspuns:

Eu stiam ca de exemplu daca vrei sa fii pompier, nu ai voie sa fii tatuat.

| silverfaith a răspuns:

In nicio institutie de acest gen nu vei fi aceptat( politie, jandarmerie, paza si protectie, pompieri etc)

| BoT1441 explică:

Dar daca imi fac tatuajul pe pectoralul stang? happy Il mai recunoaste careva? tongue

| Alin_1073 a răspuns:

Hai sa iti dau eu un sfat, te primesc cei de la armata, jandarmi politie etc chiar daca ai tatuaj, DACA acesta poate fi acoperit cu uniforma [uniforma etalon este cea de vara] deci antebratul tau ar trebui sa fie curat inainte sa intri acolo, app nu inteleg de ce vrei sa tatuezi "Bernard" pe brat, eu as zice sas nu o faci [daca e fiul tau sau ceva in genul, renunta, sau macar nu pe antebrat, iti va crea probleme] multa bafta