| Anca95 a întrebat:

Sunt in anul I la Medicina Dentara. Ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a face practica de vara intr-o tara in care se vorbeste franceza? Ma refer dupa anul 3, pana atunci putin probabil, avand in vedere ca in primii 2 ani nu fac atat de multe materii de medicina dentara.
P.S am Delf B2

16 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Cel mai bine intrebi la secretariat. La Carol Davila? Din cate stiu eu, singura sansa ar fi in Canada, dar si asa, nu ai prea mari sanse sa te accepte la practica acolo, e vorba de "rezultate deosebite" happy

In Bucuresti cel putin, practica este asigurata oricum de universitate si este la un nivel bun, imi mai trebuie doar vointa sa reusesti intr-un domeniu destul de dificil

| Anca95 explică (pentru Purec):

Ca sa stii si tu, canada e in america si nu se accepta studiile europenelaughing

| Purec a răspuns (pentru Anca95):

"Ca sa stii si tu, canada e in america si nu se accepta studiile europene "

De fapt, voiam sa iti ofer si site-ul, chiar facusem efortul de a cauta pentru tine, dar se pare ca nu il meriti happy

| Anca95 explică (pentru Purec):

Daca zici tu.

| Purec a răspuns (pentru Anca95):

Http://www.ifmsa.org/

hai ca totusi iti dau site-ul, asta asa ca sa vzi ca nu sunt baiat rau. Dar vezi ca e in engleza, m-ar da peste cap sa aflu ca stai bine si cu limbile

| Anca95 explică (pentru Purec):

Sunt poliglota, mon cher.In caz ca nu stii ce inseamna lexemul, google it!

| Purec a răspuns (pentru Anca95):

Ok, deci cu limbile stai bine, dar "mon cher" sa ii spui iubitului. happy

| Anca95 explică (pentru Purec):

Priveste si tu lucrurile din mai multe unghiuritongue

| Purec a răspuns (pentru Anca95):

"Priveste si tu lucrurile din mai multe unghiuri"

Eu privesc doar drept, "ca calul" laughing)

Hai ca nu imi place sa ma cert cu tine, nu stii deloc sa ma amuzi

| Purec a răspuns:

Bravo tie, ai stricat situl, nu mai apare ce ai scris sad

| Anca95 explică (pentru Purec):

Vezi ca ai pm

| Purec a răspuns (pentru Anca95):

"Vezi ca ai pm "

Nici ala nu a aparut, s-a dus naiba site-ullaughing

| Anca95 explică (pentru Purec):

Din vina, ta, ta...vezi ca iti apare pe email mesajullaughing

| Purec a răspuns (pentru Anca95):

"Din vina, ta, ta...vezi ca iti apare pe email mesajul"

Hai ca m-ai luminat, asta chair nu o stiam, I-a sa arunc un ochii.

ps: imi pare rau ca am raspuns, trebuia sa te las cu 13 mesaje, sa iti poarte ghinion, si sa intarzii maine la cursuri laughing)

| Anca95 explică (pentru Purec):

Ia sa arunc*

| Purec a răspuns (pentru Anca95):

"Ia sa arunc*"

vezi ca pe asta a corectat-o site-ul laughing) ti-am zis ca l-ai stricat...