| silviasis a întrebat:

Sunt in clasa a lll-a si mai sunt doar 5 luni de scoala... eu nu stiu inca la ce liceu sa ma duc. As vrea niste sfaturi de la voi, imi place mult sa jos teatru si sa cand (asta ar fi ion vidu ) dar sunt buna si la matematica, problema este ca dupa ce termin liceul, daca ma duc pe muzica si teatru poate nu o sa am noroc in viitor, si la mate-info mi-a spus o profesoara ca se face mate intensiv. imi place matematica, dar nu vreau intensiv! laughing

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
draga mea... felicitari pentru aptitudini dar nu crezi ca e prea devreme? esti la inceput de drum, bucura-te inca de copilarie si apoi din clasa a 7 iti poti indrepta gandul catre un liceu de arta..nu crezi?
O zi frumoasa sa aihappy

| Mayuri a răspuns:

La mate-info se face M1, care este cea mai grea matematica. In liceu am avut cativa colegi care au terminat Stiinte sociale si Filologie care au mers la Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică „Ion Luca Caragiale" din București si se descurca foarte bine. Eu personal am terminat mate-info si m-am apucat de Medicina si nu am avut nici un fel de probleme si nici nu am fost in dezavantaj fata de colegii care au terminat Biochimie fiindca materiile din facultate nu seamana nici pe departe cu cele din liceu.

| akaMarian a răspuns:

Ai putea urma un liceu de arte! Cred ca ar fi potrivit pentru tine, dar e bine sa te consulti si cu profesorii tai apropiati ei stiu mai bine de ce esti capabila dar si tu!

| Alexnoname a răspuns:

Eu sunt tot asa cam ca si tine...mai la sentiment.dar sa stii ca teatrul poate fi mai tarziu un habby. Tu trebuie sa te duci la un profil..cum ar fi mate-info. la asta sunt si eu, si sa-ti consolidezi un viitor. apoi vei avea timp si de teatru din plin,. Succes! Sper sa faci alegerea cea buna

| andreeaaa0123 a răspuns:

Stai putin. in ce clasa esti?