| Ariana2400 a întrebat:

Sunt la filo si vreau sa devin web designer ( graphic designer).Am inteles ca nu trebuie sa faci obl facultatea de politehnica( acolo te duci daca vr web developer) si m as duce la arte(grafica). Web designerul nu trebuie sa stie cod nu? (Poate html si css) Pot urma niste cursuri pentru design? Imi trebuie neaparat o diploma ca sa ma angajez?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea de arte e soluția pentru design. Și da, html și css e suficient pentru un designer și de astea chiar ai nevoie