| wiiiiiiii a întrebat:

Bună!
Sunt la mate-info in clasa a 9-a și aș vrea să mă transfer la Design sau la arhitectură și aș vrea să știu ce ar fi mai ok să aleg în condițiile în care vreau să ajung video editor sau grafic designer (cam astea ar fi variantele care as vrea să le fac in viitor, încă nu sunt hotărâtă care dintre ele să o aleg), ce materii se fac, dacă e fizica cât de cât ok (acesta fiind și unul dintre motivele pentru care as vrea să mă transfer, nu se lipește nimic de mine că să vă faceți o idee am incercat să fac o problemă cu caietul in față și l-am făcut vai mama lui, nici măcar formulele nu le-am nimerit), matematica mă descurc ok la ea deci nu ar fi o problemă prea mare dacă nu e prea ușoară și la ce ar trebui să dau diferențe. Bacul din ce se dă?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Video editor sau grafic designer sunt profesii pe care le faci incepand la un liceu de IT!

Oricum NU exista liceu de arhitectura, exista doar Facultatea de arhitectura, deci este imposibil sa te transferi de la un liceu direct la facultate.
Toate la vremea lor, ca ai de terminat 4 ani de liceu, pana sa ajungi la facultate!