| Justmeale2345 a întrebat:

Buna TPU! As dori sa stiu, in cadrul unui editorial al unei reviste sau in cadrul celor care se ocupa cu crearea unei reviste, ce posturi existe si cu ce se ocupa fiecare? Am infiintat o revista in cadrul scolii insa as vrea sa am posturile mai organizate pentru fiecare si nu prea le cunosc. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cesaicumpar a răspuns:

Buna! E greu de spus de la inceput, dar, pe scurt, cineva trebuie sa se ocupe de scrierea propriu-zisa a revistei, cineva trebuie sa se ocupe de editare (sa se asigure ca nu sunt greseli, de exemplu), cineva trebuie sa se ocupe de printare si cineva trebuie sa se ocupe de marketing (ori afise prin scoli, ori impartit revistele, ori postari pe Social Media etc.). Cam astea imi vin in minte acum, dar important e sa incepi treaba, vei vedea apoi de cine si de ce ai nevoie.

Cu drag,
echipa cesaicumpar.ro