| Șevval a întrebat:

Care sunt după părerea voastră cele mai frumoase profesii/meserii?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E subiectivă treaba asta, fiecăruia îi place altceva

| Violleta2022 a răspuns:

Cele mai frumoase meserii sunt cele care ti-ar place tie sa le practici.
Fiecare om este diferit si pentru fiecare exista o meserie sau profesie ori hobby, pe care si-l doreste. Unii ajung sa-si vada visul cu ochii, profesand cu placere, ceea ce au visat toata viata, altii profeseaza in dorul lelii, ca asa i-au impins parintii sa faca o facultate, ca-i banoasa, sau ca au ei cu ce se mandri.
Adeavrul este ca, marea majoritate a lumii, nu fac ceea ce le-ar place, din diverse motive, ci ceea ce lise spune sau li se induce, de altii. putini, enorm de putini ajung sa faca ceea ce inimioara lor a vrut si aceea ajung sa profesionisti nemaipomeniti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Playboy. Medic ginecolog. Maseur la masaj erotic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Archeolog, acum vad ca vrei la facultatea de istorie., Si pe mina ma intereseaza., insa... sa gasesti in domeniu de lucru e cam greu. Iar sa ma fac Profesor nu e de mine.

| Alexandrionelu a răspuns:

Degustător de vinuri!

| sadrian46 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Da, am uitat. Dar ficatul meu zice pas.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru sadrian46):

Eu m-aș baga, dacă se plătește bine... Dar vreau ca orele suplimentare sa fie plătite dublu.
Îți dai seama cum ar fi sa vi acasă țapăn, iar nevasta sa te compătimeasca: - "vai saracul de tine, iarasi ai avut mult de lucru?"

| MariaMonica2009627 a răspuns:

Doctor psiholog ajuți oameni, actor, doctor chirurg. Acum fiecare cu ale lui.