| Apocaliptic a întrebat:

Voi,cand aveti cate o constipatie, cum procedati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Poti sa bei bors preparat in casa, sa consumi seminte pisate de in pe care le pui in iaurt cu miere.Consuma supe sau ciorbe, prune uscate si dovleac la cuptor (asta la toamna!) Uite cateva sfaturi si pe blog:http://blogsanatate.blogspot.ro/......atiei.html

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Anuntăm vecinii.

| h3r a răspuns:

Buna. Consuma multe lichide, de preferabil lapte. O sa-ti revi! Sanatate!

| Andrei123654789 a răspuns:

Bagi ceva lung preferabil un creion pana iese tot.(copile esti prost ia si tu niste ciocolax ce e asa greu pune si tu intrebari normale nu doar ca sa ai ce intreba)

| JamilaGizeh a răspuns (pentru Andrei123654789):

laughing cica un creion...laughing

| Apocaliptic explică (pentru Andrei123654789):

Ba copchile, cum sa-ti bagi un creion in fund? rolling on the floor
Asta este cea mai mare prostie care am auzit-o in viata mea!
Cica un creion rolling on the floor rolling on the floor.

| Andrei123654789 a răspuns (pentru Apocaliptic):

Daca nu ai observat am facut la misto! Nu-s asa de prost.

| Apocaliptic explică (pentru Andrei123654789):

Apropo.
Ce treaba ai tu cu intrebarile mele? In plus am pus-o la categoria sanatate.
Esti nou pe aici?
Esti copil retardat de crezi ca asta nu este o intrebare normala?

Cica un creion in fund rolling on the floorrolling on the floor.
Ce ti-a facut ma maicata?

| Apocaliptic explică (pentru Andrei123654789):

A, scuze atunci.
Cica un creion rolling on the floor)))))))rolling on the floorrolling on the floor!
Nu mai pot de burtaaa rolling on the floor!

| xEgoist a răspuns:

Iei laxative.
Sau bei bulion cu lapte laughing

| Apocaliptic explică (pentru xEgoist):

Hai ca asta n-am inteleso.
Care este faza cu bulionul si laptele? confused

| xEgoist a răspuns (pentru Apocaliptic):

Iei o cana/pahar si il umplu de jumate cu lapte si jumate cu bulion/Ketchup, amesteci si bei laughing

| Apocaliptic explică (pentru xEgoist):

Aaaa.
laughing