| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Daca am absolvit Facultatea de Psihologie si un Master in Psihodiagnoza clinica si consiliere psihologica, unde ma pot angaja sa lucrez? Mi-as dori, pentru moment, sa lucrez cu copiii, dar problema este ca nu am experienta in domeniu. Ceea ce m-ar ajuta la CV este facultatea si masterul. Aveti idee de astfel de job-uri? Multumesc tare mult!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Acolo unde gasesti locuri de munca!

Nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat, ca ies studentii pe banda rulanta din facultate, cu miile, dar posturi noi apar 1-2 pe an, deci imposibil sa asiguri loc de munca tuturor.

Acum este datoria ta sa citesti ziarele, sa te inscrii la agentiile de recrutare si sa-ti cauti loc de munca, trimitand CV-uri la companiile care angajeaza, participand la interviuri samd.

vezi ca sunt agentii si companii care accepta voluntari si ti-ar prinde bine pentru inceput, cat sa capeti experienta 1-2 ani si apoi iti vei gasi mai usor un loc de munca, fiindca ai deja experinta acumulata.

Succes!

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Well, vestea trista e ca pentru orice job o sa trebuiasca sa fii membra copsi, altfel singurele joburi la care ajungi sunt in comert. Problema celalta e ca pentru copsi trebuie formare desi parca pe educational se poate fara...problema e ca majoritatea joburilor pe educational nu-s prea bine platite deci daca vrei o sansa as faci ceva bani recomand HR sau ceva job in multinationala.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Sună la toate spitalele din oraș și pune același întrebare celei de la resurse umane

| Sistemulxxl a răspuns:

Iti faci cabinet si esti propriul sef.

| Smmo a răspuns:

Daca tot iti doresti sa lucrezi cu copii, incearca si tu in invatamant, de stat/privat, de la gradinita si pana la liceu, poate reusesti sa intri macar la necalificati 1 an si apoi vezi tu.