| fearlessss a întrebat:

Daca la verificarea medicala pentru Academia de politie imi pun lentile isi dau seama ca am pb cu vederea? Adica..nu cred ca imi baga mana in ochi sa vada daca am lentile puse, nu? Si inca ceva. Daca am probleme cu tiroida pot fi admisa? Fundaa ..as vrea sa raspunda cei care chiar stiu

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna
Se face control oftalmologic sumar in jduetul de resedinta (de fapt un intreg control medical sumar, au trecut 10 ani, nu mai stiu exact).
Dar urmeaza un control amanuntit la Bucuresti, eliminatoriu, daca stii ca nu intrunesti conditiile nu-ti bate capul, nu-l treci. Si e pacat de cat inveti si cat te antrenezi sa fie degeaba.
Cel mai bine e sa le spui din start ce dioptrii ai si vezi daca se accepta.
Mult succes
P.S. Am prieten patit, tot ca tine, incercand sa fenteze

3 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

De ce să îţi pui lentile?
E ca şi cum ai merge la proba sportivă cu adidaşi cu, cuie.
Eu zic să mergi fără lentile.
Dacă e să intri, intri.
Cât despre problema cu tiroida, depinde de gravitatea problemei.
Baftă la admitere!

| vasi22 a răspuns:

Pai iti face verificare la ochi la sange sa nu fi racit sa fie siguri dar eu nu cred ca e o problema daca iti iei ochelari cei cu lentile mai naspa! mult noroc! Funda?

| 15cmtocuri a răspuns:

Intrebarea este ce vei face dupa, vei purta mereu lentile? Acel control are si el un scop.