| Winners10 a întrebat:

Daca vreau sa imi bag preavizul de demisie la locul de munca trebuie facuta ceva hartie, sau cum se procedeaza?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depui la secretariat, in scris, instiintarea de demisie si o sa-ti comunice daca trebuie sa mai lucrezi perioada de preaviz. Angajatorul poate renunta la aceasta perioada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la secretariat si spui ca bagi divirt de ei.Pardon,demisionezi.Su secretara se ocupa de hartii, prezvis, tot ce trebuie. iti va explica cat timp este preavizul. Depinde de la firma la firma ce durata are preavizul.Eu stiam de doua saptamani.