| Andrei75534 a întrebat:

din punctul vostru de vedere care este cea mai faina meserie? Încă sunt destul de tânăr ( 16 ani ), dar nu am nici macar o idee ce as vrea sa mă fac și de asta întreb că poate găsesc o meserie care mi-ar placea. Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Cea mai faina meserie e aia pe care o faci cu plăcere, care va fi aia vei descoperi tu pe parcurs, degeaba zicem noi că e frumoasa meseria x daca ție nu ți se potrivește happy

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu sunt medic rezident, cea mai faina meserie asta mi se pare si nu as face altceva. Altceva ok mi se pare si in domeniul it..seo, programare, retelistica, etc

| xerxes1 a răspuns:

Cea pe care ai face-o si fara sa fii platit.

| iulianr a răspuns:

Meseria care ti se potriveste si care iti place. Daca inca nu stii ce iti place, nu e nicio problema..ai suficient timp sa descoperi. Eu de exemplu, in timpul facultatii am descoperit ca sunt foarte atras de design grafic. Chiar daca nu are nicio legatura cu facultatea pe care am absolvit-o, m-am pregatit singur si acum sunt angajat in acest domeniu.

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Poate ne spui si ce profil esti la liceu ca altfel nu ne putem da seama.

| Andrei75534 explică (pentru Addrriiaannaaaa):

Sunt la Mate info intensiv, dar nu prea îmi place matematica sa fiu sincer.