| coolstory a întrebat:

nu sunt nici la liceu dar de acum am o idee ce meserie vreau sa am:traducator.Stiu foarte bine limba engleza si destul de bine germana.Intrebarea mea ar fi:La ce profil la liceu ar fi mai bine sa merg ca sa am o pregatire cu limbile straine destul de buna? Iar apoi trebuie sa termin Facultatea de Litere?
Si inca ceva:care ar fi salariul in mediu al unui traducator? S-ar putea sa iau ceva in plus daca stiu si germana?
Multumesc.

1 răspuns:
| IMINENT a răspuns:

Filologie, intensiv engleza.