| Codrinela a întrebat:

Buna TPU! Informatică economică SAU contabilitate si informatică de gestiune?
Ce ar fi mai de viitor?
Ma tot gandesc ca in timp ar dispărea contabilitatea si o sa fiu nevoita sa imi schimb vocația si sa fi făcut facultate degeaba pe profilul respectiv.
Inteleg ca trebuie sa imi și placa dar chiar vreau si părerile altora nu doar a mea si nu am cu cine sa ma consult

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Când dispare, ai deja ani buni de pensie.

| romeo78 a răspuns:

Contabilitatea NICIODATĂ nu a dispărut! Există din vremea abacului, va exista și în epoca roboților umanoizi.
Axează-te pe contabilitate și informatica de gestiune!

| S417 a răspuns:

Contabilitate si informatică de gestiune