| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU
Mai am mult pana la facultate, dar cam de ce medie generala este nevoie pentru a fi admis la o facultate de medicina?

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Nu este nevoie de media de la BAC, daca la asta te referi, doar in cazuri exceptionale, cum ar fi persoane cu aceeași medie la examenul de admitere. Poți găsi mai multe detalii pe site-ul facultatii la care dorești să mergi și poate găsești și lista cu mediile admise de anul asta, să-ți faci o idee.

| Anuket a răspuns:

Încă găsești mediile de admitere pe site-uri.

| Anuket a răspuns (pentru Anuket):

Https://www.umfst.ro/......-2020.html
Și mai cauți tu pe la alte facultăți: rezultate admitere facultate medicina X (X fiind orașul)

| al0o0o0 a răspuns:

Majoritatea facultatilor de medicina au admitere separata inainte.Intri la facultate pe baza notei pe care tu o iei in admitere adica.