| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Merita sa dau examenele CAE(Cambridge Advanced Exam) si DELF(similar CAE, doar ca e in franceza)? Acum 4-5 ani(cand eram in liceu) am dat FCE si ECDL(cel pentru competente digitale), insa pana in momentul prezent nu m-a ajutat, poate intr-adevar cand ma voi angaja, sa conteze la CV. Eu nici nu am ganduri sa plec in strainatate(ca sa fie recunoscute acolo ambele examene), cel putin in viitorul apropiat, nu, dar nici in cel indepartat nu. Si nu stiu daca sa investesc banii in cursuri de formare pe domeniul meu(in psihologie, anul viitor termin masterul) sau sa iau in calcul si cele doua examene?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"Cate limbi cunosti, atatea oameni valorezi".
Examenele luate sunt - in primul rand - pentru satisfacerea ta personala.
Ulterior, niciodata nu se stie ce avantaj poti avea pe baza atestatelor luate.

1 răspuns:
| poppyxz a răspuns:

Eu zic sa le dai, n-ai ce sa pierzi!