| OnTheTop a întrebat:

Bună tuturor! Aș avea niște întrebări, dacă puteți să mă ajutați. E vorba despre examenele Cambridge, DELF și ECDL. Întrebările ar fi: Care e treaba cu nivelele? Trebuie să dai toate nivelele? Cât timp sunt valabile? Ce pregătiri sunt necesare? Ce legătură este între ele și probele de BAC la Competențe la limbă străină, respectiv Competențe digitale? Aș avea posibilitatea la școala mea să dau aceste examene și aș vrea să le dau. Vă mulțumesc mult! dau fundă

Răspuns Câştigător
| GeorgyGeoClau a răspuns:

Atat ECDL-ul cat si Cambridge-ul au o mare legatura cu probele de la BAC, intrucat le echivaleaza. Astfel, esti privilegiat sa nu mai dai acele probe, deci scapi de un stres. big grin Si, mai important, dau foarte bine in CV, deci te vei putea angaja foarte usor avand aceste 2 examene in "patalama".winking

| GeorgyGeoClau a răspuns (pentru GeorgyGeoClau):

Am uitat sa-ti spun: da, sunt valabile toata viata!winking

1 răspuns: