| anonim_4396 a întrebat:

Mi se pare interesant domeniul de marketing si mi-ar placea sa lucrez in promovarea unui produs sau ca asistenta de marketing, sa organizez expozitii..chestii de genu.As vrea sa stiu cam ce salariu obtin din aceasta meserie? Vi se pare frumoasa meseria? Funda +Vot happy

Răspuns Câştigător
| taviyamato2 a răspuns:

Hehe, e o intrebare buna asta. Eu am lucrat in marketing ca rep. de vanzari, stiu cam cu ce se mananca aceast asa zis job. Trebuie sa ai skilluri de comunicare foarte buna, sa ai ambitie, sa ai rabdare, joburile din marketing sunt moderne, trebuie sa te intelegi cu clientii, si mai ales sa le intelegi nevoile, trebuie sa lucrezi in echipa, sa TRECI cu curaj peste zilele in care nu ai clienti, sa imparti pliante chiar daca nu castigi nimic, sa faci ORICE pentru a promova firma, iar firma te va promova pe tine. Astfel de joburi vor fi tot mai cautate, iar fara oameni buni de marketing, o firma intra pur si simplu in faliment, de aceea oamenii din departamentul comercial sau marketing sunt respectati si aproape toti directorii au lucrat in marketing o data in viata la inceputul carierei lor.

| anonim_4396 explică (pentru taviyamato2):

Multumesc mult! :d

| Corina_5887 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna si pe mine m-ar incanta ideea insa nu sunt convinsa. As vrea sa stiu daca tu te-ai hotarat si sa te intrebare daca vrei sa imi dai un id sa mai dezbatem un pic problema pentru ca eu sunt destul de confuza, mai am unele lacunehee hee. Succes in ceea ce vrei sa faci si astept raspuns!:*

| anonim_4396 explică (pentru Corina_5887):

Bineinteles:* uite id`ul meu :raluca.robu1