| Kaennox a întrebat:

Nu ma pot decide ce cariera sa am in viata...ma descurc destul de bine la matematica is sunt praf la literatura la romana, plus ca imi place sa stau mult pe calculator si sa invat sa fac lucruri noi precum programare, lucratul in Photoshop si Cinema 4d sau Alte deastea(chiar daca nu prea am inteles ce trebuie sa fac) dar nu stiu ce Job imi pot lua dar mai intai ce Liceu sa urmez dupa care sa imi gasesc un Job potrivit!

Răspuns Câştigător
| AdrianL a răspuns:

Pai daca te sti la mate, eu iti recomand sa urmezi un profil real precum mate info, intensiv info sau invers daca vrei te-ai putea face programator sau te-ai putea baga in inginerie pentru calculator.

4 răspunsuri:
| Kaennox explică:

Am uitat sa spun ca le am si cu engleza destul de bine...

| AlexUnderADS a răspuns:

Ar trebui sa urmezi un liceu cu profil in ceea ce iti place sa faci. In viitorul indepartat te poti face programator iar in viitorul apropiat poti, de exemplu, sa lucrezi in Photoshoppentru diverse firme sau chiar persoane fizice. Cunosc baieti care sunt elevi sau studenti si lucreaza ocazional in Photoshop.

| muzikhous3 a răspuns:

Poti urma un profil mate-info intensiv engleza

| Kaennox explică (pentru muzikhous3):

Mi s-a spus ca ma omoara cu matematica si la info nu fac nimic...si mi s-a mai spus ca pot face orice liceu vreau dupa care fac cursuri de info.
Si un prieten de-al meu e intr-a IX-a si nu stie mai nimic la calculatoare... facebook, mess si jocuri big grin