| RobertKilleur a întrebat:

Ce profil de liceu credeti ca este potrivit pentru o persoana care e praf la matematica dar buna la engleza si romana?

Răspuns Câştigător
| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună! Îți recomand filologia! E profilul unde profesorii nu te stresează atât de mult. Ți-o spun din propria experiență. Deci dacă vrei să ai nişte ani de liceu liniştiți şi fără prea mult stres, asta e alegerea perfectă! Ca facultate îți recomand Academia happy Ai apoi o slujbă bine plătită. Şi acolo ai nevoie de engleză, română şi istoria românilor. De asemenea e alegerea perfectă dacă îți place sa faci sport. happy Asta bineînțeles dacă te pasionează! Dacă nu, poți alege facultatea de litere de unde poți ieşi profesor de română sau engleză, sau chiar translator! Sper ca te-am ajutat, succes! happy

9 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Filologie (intensiv engleza)... Dah!?

| dragosbogdan001 a răspuns:

Filologie cred ca e profilul perfect pentru tine!

| Felissa13Eden a răspuns:

Filologie simplu, sau filologie bilingv, dar conteaza si unde vrei sa dai la facultate. Orienteaza-te bine ca sa nu te chinuiască liceul big grin

| Desireღ a răspuns:

Filo, bilingv engleză

| RobertKilleur explică:

Inca ceva, dupa facultate sau chiar si dupa liceu pana dau la facultate. cam ce job as putea sa imi aleg?

| alessia5158 a răspuns (pentru RobertKilleur):

Dupa liceu, doar un job de necalificat! Dupa facultate, depinde de domeniul de studiu pe care-l vei alege la admiterea la studii universitare. Spre deosebire de profilul real, profilul umanist si specializarea filologie nu-ti ofera prea multe alternative in alegerea unei ocupatii profesionale! Este un profil si o specializare mai limitativa in sensul ca prea putine sunt facultatile la care nu vei avea nevoie de cunostintele de baza dobandite in liceu la matematica, fizica, chimie!

| 8irina8 a răspuns:

Filologie clar!

| Shift_Ionut_1994 a răspuns:

Filologie. Daca stii engleza bine, poti opta pentru intensiv (blingv).

| Alexandra_Ale_1994_SS2p a răspuns:

Filologie