| Cris988 a întrebat:

Nu stiu cati dintre cati dintre voi aveti aceasta problema, dar eu nu stiu ce carieră sa am,nu stiu unde mi-ar plăcea sa lucrez, ce profesie sa am. Am 27 de ani,am terminat Facultatea de Asistenta Sociala, dar am facut-o doar asa ca sa am si eu o facultate (Mare prostie!)Nu profesat niciodata si nu stiu daca sunt buna la asa ceva sau la ce altceva m-as descurca.Momentan sunt in Italia, am un loc de muncă, lucrez ca ingrijitoarea la o femeie in vârstă. Nu as vrea însă sa fac toata viata asta.Mi-as dori sa fac un curs ceva. habar nu am care...si in Romania. Stiu ca majoritatea ne multumim cu orice important e să avem un serviciu... Multumesc pentru eventualele raspunsuri.

3 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Alege cariera care ti se potriveste.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Care e pasiunea ta?

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

La 27 de ani inca nu stii ce iti place? Nu stii ce domeniu te atrage?