| Oyasumi a întrebat:

Buna TPU.Nu stiu ce ramura ar trebui sa urmez dupa liceu...
Sunt intr-a 11 si am o intuitie foarte buna, imi place psihologia, sunt sportiv si ager la minte... ma gandeam sa dau la criminalistica sau in politie sa ma ocup de anumite cazuri. Ce ar trebui sa urmez?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma Academia de Politie sau Academia de Informatii (SRI).

| WaterDrop a răspuns:

Desigur, ce iti face cel mai mult placere. As putea spune armata, dar intrebarea ar fi, ti-ar place asa ceva? Nu cred ca iti poate spune nimeni ce sa faci in viata. Gandeste`te la o profesie care te`ar face fericit si peste 20 de ani, si ai primit raspunsul.

P.S: criminalistica si politia nu`s ca in filme iar psihologia este moarta total la noi.

| ajutoratorul a răspuns:

Buna,
spre norocul tau poti fi Politist criminalist. Mergi la academia de polie si te axezi pe criminalistica, sau la scolile de subofiteri de unde ajungi un pic mai greu la criminalistica

La academie intri mai greu dar ajungi usor Ofiter criminalist, iar la scolile de agenti intri mai usor ca Agent, dar devii criminalist mai greut