| aly456 a întrebat:

BUNA TPU.Sa zicem ca am fost obligat din diverse motive sa termin o scoala profesionala cu profil de sculer matriter.dar eu am o pasiune pentru mecanic auto! Cum as pute sa devin un mecanic auto si ce trebuie sa fac? MULTUMESC MULT DAU FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Tot ceea ce trebuie sa faci e sa urmezi un curs de calificare profesionala.
Ce e drept dureaza undeva la 4 luni si costa aproximativ 1000 de lei, dar eu spun ca merita daca esti atras de asa ceva.
Poate te ajuta acest link http://cursuricalificare.com/index.php

| aly456 explică (pentru OldSoul):

Multumesc de raspuns a fost de folos!

| OldSoul a răspuns (pentru aly456):

Ma bucur ca te-am putut ajuta.
Mult succes in continuare si bafta.

| aly456 explică (pentru OldSoul):

Multumesc! se poate face cursul si in Brasov?

| OldSoul a răspuns (pentru aly456):

Nu stiu, am cautat pe google si nu am gasit ceva concret, am gasit asta http://www.cursuricalificarebrasov.ro/index.php dar nu spune nimic despre mecanic.

5 răspunsuri:
| cosmin76 a răspuns:

Te duci la un service si ii spui ca vrei sa il ajuti gratis ca sa prinzi meserie daca o sa fii harnic o sa iti dea bani nu mult dar o sa iti dea apoi dupa ce stai o luna la el te duci si incerci sa te angajezi la cuneva pe bani putini dar cu carte de munca si asa iti faci experienta