| BIBI2308 a întrebat:

Buna, TPU! Sunt a VII-a, dar vreau sa ma gandesc din timp la ce liceu sa merg si pe ce profil.
Doacamdata nu prea am nici o idee.
Sunt destul de buna la mate si chiar o inteleg, la chimie, la fizica putin mai prost (dar ma descurc eu). Imi mai place istoria si biologia, desenul...
Si sunt din Ploiesti.
(eu am facut clasele 1-7 si la anul o voi face si pe a 8-a in aceeasi scoala; deci nu prea sunt obisnuita cu mutarile de la o scoala la alta...)

Răspuns Câştigător
| Danyel2002 a răspuns:

Hei! Și eu sunt din Ploiești. Eu sunt la mate-info, dar dacă îți plac biologia și chimia, poți merge la științele naturii.

4 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Daca te mai prind cu raspunsuri din astea iti iei raport.(si nu doar de la mine)

| BIBI2308 explică (pentru Samariteanul):

I-am dat eu raport...

| Danyel2002 a răspuns (pentru BIBI2308):

Merci pentru fundiță! happy

| thesnake02 a răspuns:

Mate-info este extrem de greu. Sunt de o luna si ceva si vreau sa ti spun ca daca nu intelegi foarte bine matematica și fizica va fi foarte greu. Acum conteaza si profesorii. Deci tine și de noroc.
Oricum, depinde ce vrei sa devii, dar daca pana intr a 9a nu te ai hotarat trebuie sa stii ca cu filologie sau sociologie ai multe facultati la care nu mai poti merge.