| xSuntUnCascaval a întrebat:

Sunt in clasa a 11 acum, la filologie, dar parca cam regret. Vreau sa dau la Academia Militara, doar ca am nevoie de matematica. La romana si engleza ma pricep, acolo nu este bai dar matematica nu am de unde sa o invat.

Intrebarea mea vine asa, este necesar ca la Academia Militara sa stii matematica ca in vis, sau?

Vreau sa lucru in tehnica foarte mult, am inteles ca cei de la uman nu ocupa posturi asa bune la nivel de cariera militara, este adevarat?

Daca ma pun sa fac meditatii pentru matematica de pe acum, sa invat materia cam de aprox. 4 ani la nivel de mate-info o sa am rezultate?

Funda pentru raspuns foarte bun! =)

4 răspunsuri:
| armygirl a răspuns:

La care dintre academii?

| xSuntUnCascaval explică (pentru armygirl):

Academia Fortelor Terestre Nicolae Balcescu

| armygirl a răspuns (pentru xSuntUnCascaval):

S-ar putea sa reușești să recuperezi. Nimic nu e imposibil. Și eu sunt tot a 11-a și tot la AFT vreau, doar ca eu sunt la profil de mate-info.
Ideea e sa te apuci de recuperat din timp. Și un prim pas ar fi să reușești să intri.

| Hooligans205 a răspuns:

Salut. Eu de la media 5 la mate, am ajuns la 8, am recuperat 3 ani de studiu. Nimic nu este imposibil.