| anonim_4396 a întrebat:

Sunt pe cale sa termin liceul cu profilul Tehnician Proiectant Cad, ce meserii as putea avea doar cu liceul? Si daca vreau sa ajung mai bine ce alte scoli si facultati ar trebui sa fac in continuare?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Liceul nu iti da nicio calificare serioasa. Ce faci dupa liceu depinde de tine, nu avem noi de unde sa stim ce iti place, la ce te pricepi si ce ai vrea sa faci toata viata

| AH5 a răspuns (pentru suntserios):

Aici nu era vorba sa cautati voi ce mi-ar putea placea mie, numai raspundeti intrebarilor daca nu stiti despre ce este vorba!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si ce spanac ai fi vrut sa iti raspundem? fa facultatea X sau Y ca asa iti zic eu? nu mai pune intrebari aberante daca nu iti plac raspunsurile vagi

| AH5 a răspuns (pentru suntserios):

Frate nu mai raspunde doar sa faci tu punctaj sau mai stiu eu ce. eu aveam nevoie de numele unor facultati ce au la baza ceea ce am mentionat eu, daca tu nu cunosti nu raspunde

| neutrino a răspuns:

Aud adesea asemenea intrebari, de parca ar trebui sa stim ce-ti place tie. Daca stii ceva meserie, te poti incadra ca si proiectant, daca nu, te poti angaja ca vanzator. Alte scoli si alte facultati poti face ce vrei si cate vrei, numai sa faci ceva ce-ti place cat de cat, si sa mergi acolo unde crezi ca si faci fata. Incearca o facultate legata de liceul tau, dar la stat.

| AH5 a răspuns (pentru neutrino):

Aici nu era vorba sa cautati voi ce mi-ar putea placea miesau ca este nevoie sa stiti, nici nu am precizat ce anume imi place, numai raspundeti intrebarilor daca nu stiti despre ce este vorba! Dupa cum vezi nu mi-ai oferit niciun raspuns ..numai predica :/