| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU vreau sa ma duc la facultate in Bucuresti dar din cauza banilor as putea sa ma duc la facultatea de frecventa redusa si as putea sa ma si angajez sa-mi platesc facultatea credeti ca are aceeasi valoare ca cea de zi cu zi ar fi mai rentabil FF de cat la zi si asa pot sa ma angajez sa-mi platesc studiile mai usor e mai bine asa? DAU FUNDA

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diplomele de facultate au aceeasi valoare, indiferent de forma absolvita, important este sa obtii licenta.
De asemenea si cunostintele dobandite au aceiasi valoare, in prezent nimeni nu te angajeaza numai pe baza diplomei, trebuie sa dovedesti si ca esti priceput in profesia respectiva.

| Bianca_Bia_2000 a răspuns:

Fa cum crezi tu. Nu noi trebuie sa decidem pentru tine. Eu ti-as propune sa mergi la munca si sa faci bani; pentru a-ti face tie pe plac.