| Duluman2002 a întrebat:

Dacă am fost admis pe loc bugetat la facultate și doresc să mă retrag la sfârșitul primului semestru, trebuie să achit pentru figurare la "regim cu taxă" și implicit pentru a începe altă facultate la buget doar tranșa de pe primul semestru sau taxa totală pe ambele semestre?

1 răspuns:
| Cucumberus a răspuns:

Salut, daca ai intrat la buget, nu platesti nimic daca vrei sa te retragi. In schimb, nu vei mai putea face la buget nici o alta facultate, vei fi nevoit sa platesti taxa. Daca tu te duci la alta facultate la taxa in al doilea semestru, vei plati doar taxa pe al doilea semestru. Sper ca ti-am fost de folos.