| anonim_4396 a întrebat:

...as vrea sa va intreb cate ceva despre medicii dermatologi. Medicii dermatologi fac operatii? ...cu ce se ocupa mai exact un medic dermatolog? [stiu ca mergi la medicul dermatolog cand ai o problema cu pielea,semne,alunite, etc]. Vreau cat mai multe detalii despre aceasta meserie! va pup
FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| AmiraGodan a răspuns:

Medicul dermatolog se ocupa doar de problemele pielii. Chirurgii fac operatii.

| anonim_4396 explică (pentru AmiraGodan):

Sa inteleg ca ei doar consulta, prescriu medicamente si iti pun un diagnostic? [Multumesc]

| AmiraGodan a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Nu le am deloc cu medicina.,, Dar nu am auzit ca un dermatolog sa faca operatii. Am fost la dermatolog cu ceva timp in urma avand o problema a pielii( dermatita seboreica pe scalp) si m-a consultat( s-a uitat la pielea capului unde am problema asta) si mi-a prescris sa iau o solutie si un unguent.

| anonim_4396 explică (pentru AmiraGodan):

Multumesc mult pentru raspunsuri! O zi frumoasa!