| codrindaniel97 a întrebat:

sunt in clasa a xii a si m-am hotarat sa dau la facultatea de farmacie la iasi. Precizez ca mi-a placut chimia la nebunie in liceu in special cea organica.am terminat cartile de teste de admitere de la cluj bucuresti iasi.am facut tone de probleme.t.as vrea sa va intreb daca pe vitor dupa ce termini facultatea ai putea lucra in industria medicamentelor (preparare) iar in facultate se bazeaza mult pe chimie organica sau si pe celelalte? Cum este in anul 1? Multumesc

1 răspuns:
| Lungociu_Serafim_1986 a răspuns:

In anul 1 este foarte fain! Cat despre prepararea medicamentelor se bazeaza pe chimie organica si pe celelalte!