| Katy4you a întrebat:

Bunahappy vreau demult sa cant. dar nu stiu cum sa incep.parintilor li s'ar parea absurd dar eu nu vreau sa renunthee heeceva sfaturi?happy

2 răspunsuri:
| Tinna22 a răspuns:

Incearca sa vorbesti deschis cu parintii tai si sa incerci sa obtii sfaturi de la ei...cum ar fi mai bine.sa le spui ca iti place foarte mult sa cantii si ca ar trebui sa incepi de jos, adica mai intai sa iti cumpere ceva de cantat ca sa te obisnuiesti, dar intai de toate astea incearca sa ii convingi ca iti place sa cantitongue

| rastamanroby a răspuns:

Si la mine a fost exact la fel.Am avut noroc cu un prieten de la club care ma ajuta cu microfon si mixer. Daca nu ai mixer fa macar rost de un microfon.Iti dau un link de download FL Studio 9 care ii bun pentru inregistrari.Cand nu sunt ei acasa PAC faci muzica in fl studio, o bagi in virtual dj si microfonul la pc si gata ai facut un demo si le arati parintilor tai ca te descurci. Sper ca ti-am fost de ajutor.Sa nu uiti de funda!