| rockvandam a întrebat:

Vreau sa devin gardian la penitenciar si as vrea sa stiu in ce consta admiterea.Din ce se da examenu de admitere. Vreau cat mai multe detalii va rog

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

La Tg. Ocna se dau la probele scrise româna şi istoria. Trebuie să te înscrii, să iei psihologicul, să dai probele sportive alergare de rezistență pe 1000 de m, teren variat şi flotări parcă, nu mai rețin exact. La probele teoretice se dă gramatica din clasele V-VIII, respectiv istoria românilor...

| rockvandam explică (pentru AnnaaaMaria):

La probele teoretice pentru romana si istorie, nu ai un model de subiect?
As vrea sa ma uit peste un model sa vad cam ce se da

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Gasesti toate informatiile privitoare la admitere aici: http://anp.gov.ro/web/scoala-nationala-pregatire-agenti-tg-ocna/admitere