| biutsa22 a întrebat:

Vreau si eu niste exemple de meserii banoase happy si cu putine detalii la fiecare. dau FUNDA happy Ce ati alege intre jurnalism si ASE? sau niste meserii de viitor. orice! multumesc

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Afla cine esti tu cu adevarat.

Cauta sa cauti o meserie unde poti fi tu.

Cea mai bine platita meserie este meseria care te pasioneaza.

Odata ce ai aflat ce te face sa petreci ore in sir fara sa te plictisesti in timp ce creezi ceva, e ceva din care poti face bani usor.

Cel mai bun domeniu este domeniul care te face sa vibrezi, acolo tu vei excela cel mai usor pentru ca vei fi dispus sa faci sacrificiile necesare pentru a te autodepasi.

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

ASE contabilitate sau finante banci, meserii banoase si de viitor. daca vrei poti face in paralel niste cursuri la o academie media (tin cateva luni) si poti incerca sa intri in tv daca de asta vrei jurnalism, asa ai 2 variante si nu mori de foame cu junalismul in buzunar scriind horoscoape inventate de tine pe 2 lei happy