| SwEEtGiRlZ a întrebat:

Aș avea și eu o întrebare.Va rog sa-mi raspundeti cu seriozitate, dacă nu mai bine nu răspundeți. Aș vrea să știu dacă la toate facultățile de medicină examenul de admitere este în aceeasi zi,pentru ca voiam să aplic la mai multe în caz ca nu intru. Și încă o întrebare, la facultatea de biologie din București se intră cu eseu motivațional și cu media de la bac? Cum se calculează notă de admitere. Cam atât. Mulțumesc pentru ca ați avut răbdare să cititi până la capăt. O zi bună va doresc!

Răspuns Câştigător
| Gabriell1992 a răspuns:

Buna, la Universitatea din Bucuresti, profilul Biologie, examenul de admitere consta in "Proba 1. Eseu - probă eliminatorie, notat cu calificativul Admis/Respins Proba 2. Media examenului de bacalaureat 100%".
Acum, la facultatile de medicina, admiterea difera in functie de Universitate. De exemplu, In Sibiu, examenul a avut loc pe data de 21.07. 2015, iar la Bucuresti, a avut loc pe data de 22.07. 2015. Deci, in concluzie, poti aplica la mai multe facultati de medicina! Bafta multa la admitere!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu prea cred ca stie cineva raspunsul la aceasta intrebare, fiecare facultate are dreptul sa-si fixeze examenul de admitere asa cum vrea.
Va trebui sa te uiti pe site-ul oficial al tuturor facultatilor de medicina si asa o sa afli sigur cand este admiterea la fiecare.