| claudiu97 a întrebat:

Am trecut in clasa a 11-a anul acesta si inca nu sunt hotarat ce vreau urmez mai departe. Imi plac lucrurile ce tin de calculatoare, dar nu programarea. Imi place foarte mult partea tehnica, gen cabluri, piese, partea de retelistica. Ma ajuta si pe mine cineva sa imi spuna ce facultate as putea sa urmez dupa terminarea liceului, tinand cont de ce am scris mai sus?

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Ai putea sa incerci sa mergi la Tehnologia informatiei din cadrul Facultatii de Matematica sau la Politehnica-Electronica

| 2ochicaprui a răspuns:

Buna! Din cate stiu, Facultatea de Fizica are o specializare, Fizica Tehnologica, dar mai bine te interesezi personal. Sau mai este si Facultatea de Automatica si Calcuatoare. Poti lua legatura cu studentii de la facultatile respective sa-i intrebi mai multe. Multa bafta pe mai departe! big grin