| anonim_4396 a întrebat:

Anul ce vine vreau sa fac facultatea de drept la universitatea Hyerion cu invatatmant la distanta. Stiu ca nu este cea mai buna astept pareri. Si cum e admiterea eu media la bac o am 6.75 (9.50 geo, 5.60 mate 5.10 romana).

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar cu media asta de la BAC, nu cred ca ai vreo sansa sa intrii nu doar la Hyperion, dar la nici o facultate.

| GabiDumitrescu a răspuns:

La ce medii ai la bac, concluzia clara e ca la geografie ai copiat SAU ai invatat ca papagalul, ca sa nu zici ca te blamez fara prezumtia de nevinovatie din start, iar notele de la mate si romana demonstreaza ca esti lemn in general. De banii pe care ii vei ingropa in facultate ca apoi sa ajungi lucrator la McD sau curier/sofer de taxi cu diploma in drept mai bine faci un curs serios de ospatar/bucatar/mecanic auto si iti asiguri un viitor solid.

| UNkF a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La geografie nu am copiat. Am invatat. Daca imi place o materie pur imi raman in memomorie multe lucruri.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru UNkF):

La romana nu exista sa iei 5 si sa ai pretentii de facultate, nu se poate asa ceva. Macar un 7 ca si cunostinte de cultura generala, dar 5 e bataie de joc. Cum ziceam si mai sus, cu cea mai mare seriozitate- nu iti pierde timpul si banii cu facultatea fara rost. Niste colegi de-ai mei care au ramas repetenti prin clasa a sasea - erau niste derbedei si jumatate, iar unul dintre ei era si mai greu de cap - o duc excelent acum. Unul lucreaza in armata, soldat sau ce grad un pic mai rasarit o fi - ala care era mai greu de cap, mai exact - si celalalt e mecanic auto.

| Andra9pk a răspuns:

Eu nu as sugera Hyperion daca vrei sa si ramai cu ceva in cap dupa ce termini facultatea. Sunt multe alte facultati bune cu forma de invatamant ID... astea private nu se uita la media de la bac laughing) dai banu', faci facultatea.