| tzus a întrebat:

as vreau sa stiu cateva despre facultatea de psihologie Constanta! E posibil sa intru cu media de la bac 6.75? As vrea cateva sfaturi! Funda

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Dupa conditiile de admitere publicate pe site-ul lor, admiterea se face in functie de media de la Bac in ordine descrescatoare in functie de nr. de locuri, ultima admisa fiind 5. Deci teoretic ai putea intra, depinde cati candidati sunt, dar anul trecut ultimul admis la taxa a avut 7, 79 la psihologie, deci nu prea ai intra. La celelalte sectii ai intra, poti vedea aici rezultatele de la admitere de anul trecut, pe specializari http://pse.univ-ovidius.ro/admitere/rezultate-admitere
Succes!