| anonim_4396 a întrebat:

Moment sunt clasa a 11-a, dar m-am gandit sa ma interesez de pe acum. Stiu tot ce tine de hardware, software, despre calculatoare in general. Intrebarea este, ce facultate as putea urma?

Răspuns Câştigător
| BECKY1234567 a răspuns:

Daca esti sigur/a pe aptitudinile tale si ai sipe latura stiintelor exacte in special matematica o pregatire ridicata recomand politehnica este greu nu spun ca nu dar dupa cativa ani la care vei trage si vei invata cu chiu cu vai vei avea o slujba buna cu un salariu bun si pot spune aproape ca ai asigurat viitorul

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Inginerie Calculatoare.

Dar crede-ma ca daca stii cum arata un mouse si sa dai 2 click-uri cu el nu inseamna ca stii totul despre hardware.

Iar daca stii sa deschizi Google Chrome si sa-l inchizi... din nou, nu stii tot ce tine de software.

Mai exact ce stii despre hardware si software, da-mi un exemplu.

| thecode123 a răspuns (pentru Ineys):

Multumesc de raspuns. Dar nu sunt aici sa iti demonstrez aptitudinele mele sau cunostintele.

| Rd79 a răspuns:

Stii sa scrii drivere pentru kernelul de FreeBSD?
Stii totul despre protocoale gen I2C?