| Capstanar a întrebat:

Pentru cei in cunostinta de cauza, imi puteti raspunde la cateva intrebari?
In urma cu ceva timp a intrat in mine un sofer neatent (doar o zgarietura pe bara spate). Grabindu-ma, doar i-am luat numarul de telefon si numarul de inmatriculare (fara asigurare, buletin, etc)
Nu mi-a mai raspuns la telefon de atunci.
Ce trebuia facut in cazul acesta?
Pot face ceva fara numele soferului, fara asigurarea lui, fara martori, fara poze? Ii poate da amenda sau sa ii ia permisul pe baza numarului de inmatriculare?
Multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te duci si reclami accidentul la politie normal ca ii poate da amenda. Dar avand in vedere ca au trecut 24 ore de la accident risti sa ramai si tu fara permis

| sierra1 a răspuns:

Nu mai poți demonstra că a fost cum spui: las-o așa, atenție pe viitor

| mihai69 a răspuns:

Nu mai ai ce face după atât timp, altfel riști să rămâi și tu o lună fără carnet.
O repari "pe barba ta" și o treci la pierderi.