| Emiliiia a întrebat:

Bună ziua tuturor!
Toamna viitoare sper că voi fi la facultate, specializări Media Digitala. În vară mi-aș dori să lucrez pentru a putea acoperi o parte din costurile facultății și vieții in Cluj.
Ce as putea să lucrez, în Bistrița, avand in vedere ca nu am experiență în nimic?
Chiar am nevoie de bani, părinții mei nu pot plati tot pentru mine.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca speram ca nu va mai fii pandemie vara viitoare.
Desi se prevede ca se va incheia abia in 2022.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă aveți acolo un mall, un supermarket, fă o cerere de angajare acolo pe orice post, cu o jumătate de normă.

| Eireann a răspuns:

Vara viitoare cu putin noroc se deschid terasele si strandurile, piscine. Acolo oricum nu vor angajati permanenti si nici cine stie ce experienta nu se cauta. Pe "vremea mea" colegii mei (in special cei care stiau engleza si inca cel putin o limba straina) mergeau sa lucreze toata vara in Grecia la hoteluri all inclusive, faceau de toate: chelneri, receptioneri, curatat camere, room service.

Răspuns utilizator avertizat