| Monst a întrebat:

Buna ziua! Vreau să ma angajez intr-o trupa.Am nevoie de examenul de Bacalaureat? Sau dacă as vrea sa îmi deschid o mică afacere cu pictat pe haine,pereți, făcut portrete.

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă găsești trupa, nu îți cere bac. Doar că nu mai sunt trupe ca pe vremea lui Caragiale. Ca să pictezi, de asemenea, nu îți cere nimeni hârtii.

| Monst explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc pentru răspuns

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți face ceva special. Să cauți entuziaști care vor și ei, și să creezi o trupă. De exemplu cu două persoane, puteți juca Așteptând pe Godot de Becket.

| CassiusAlexander a răspuns:

Crezi că-ți cere cineva bacul pentru asta? Nu. Dar serios chiar nu e așa mare lucru un amărât de bac.

| Monst explică (pentru CassiusAlexander):

Mulțumesc pentru răspuns ai dreptate

| Hope1992 a răspuns:

Nu,pentru intrebarile de mai sus, raspunsul e ca nu iti trebuie. Dar nu inteleg de ce nu l-ai dat. adica doar daca inveti timp de 4-5 luni poti din bata sa iei o nota chiar frumuisca la bac, poate in viitor vei dori alte lucruri fata de acum, de ce sa iti puna pierdica o amaratade foaie. Atat de prostut/prostuta crezi ca esti incat sa te faca pe tine un examen?

| Monst explică (pentru Hope1992):

Nu este adevărat nu l-am luat la matematica și mai dau in August

| Hope1992 a răspuns (pentru Monst):

Foarte bine,nu stiu cum se face, dar daca poti sa il dai doar la materia unde ai picat, invata si incearca din nou. Fraier e doar persoana care renunta, in rest totul se invata si cu timpul chiar daca nu stii nimic despre un domeniu, daca vrei si depui efort poti sa fii printre cei mai buni. Mult succes in viitor!

| Monst explică (pentru Hope1992):

Nu renunț dau pana îl iau.Mulțumesc!

| floresdemayo a răspuns (pentru Monst):

Vei reuși, a doua oară. Abia ai trecut printr-o experiență, ai văzut cum este. trebuie să înveți mai intens, fiindcă subiectele vor avea același grad de dificultate, ca si in prima sesiune.
Dar in job-urile menționate mai sus, tot ce contează e talentul si pasiunea. happy

| Monst explică (pentru floresdemayo):

Am talent am și studii și experiența concursuri și festivaluri la care am participat și am câștigat premii și trofee atât la muzica cât și la desen. Cant la pian și vocal.Am făcut canto timp de 6 ani și mai fac și acum și pian fac de 2 ani.

| floresdemayo a răspuns (pentru Monst):

Atunci, aștept să te văd la "Românii au talent".winking
Poate reușești să îmbini cumva, cele două arte, incât să iasă ceva fenomenal.

| Monst explică (pentru floresdemayo):

La Romanii au talent fără pile și relatii nu reusesti știu din propria experiența și de la alți cunoscuți. Prima data la preselecție nu sunt ei in juriu și așteaptă ceva adică bani.

| floresdemayo a răspuns (pentru Monst):

Din păcate. sad