| Dorin93 a întrebat:

Buna Ziua! Vreau sa splic pentru un job in Anglia (infirmier sau cleaner). Pentru a aplica trebuie sa trimit un e-mail la o adresa, dar... nu pot trimite doar CV, trebuie sa scriu si ceva, si nu stiu ce.:-s Any ideas?sad Cuym ar trebui sa arate mailul? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| aryana1991 a răspuns:

Spui si t asa am ales job-ul asta pentru ca am vazut o oportunitate de a colobora cu o firma de renume, un schimb de experienta si un cadru de lucru profesional, oportunitatea de a lucra cu o echipa bine pregatita sper ca ai sa iei o idee de aici

3 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Ar trebui sa faci o nota explicativa -de ce ai ales sa aplici pentru job-ul ala si de ce ar trebui sa te angaje pe tine, motiveaza-ti alegerea

| Dorin93 explică (pentru aryana1991):

Nu e concurs pe locuri, au nevoie de mai multi. Nu cred ca e nevoie sa spun de ce ar trebui sa ma aleaga pe mine. Trebuie sa spun de ce am ales jobul, dar nu stiu cum sa scriu. Nu am mai aplicat niciodata la un job pe mail. De obicei ma duceam cu CV-ul in mana sau pur si simplu am aplicat pe site-uri de recrutare.

| aryana1991 a răspuns (pentru Dorin93):

Spui si t asa am ales job-ul asta pentru ca am vazut o oportunitate de a colobora cu o firma de renume, un schimb de experienta si un cadru de lucru profesional, oportunitatea de a lucra cu o echipa bine pregatita sper ca ai sa iei o idee de aici

| h4mh4m a răspuns:

In general CV-ul banuiesc ca il vei face pe europass :) asa ca http://europass.cedefop.europa.eu/ro/documents/curriculum-vitae
ai aici tot ce iti trebuie vei lua o copye la cv.doc sau.pdf si o vei atasa mailului, La subiect scrii ceva gen "Job Application - Cleaner"
in mail scrii acolo si tu un Hello, I would like to apply etc bla bla, atasezi cv-u si dai send fara rusine :) Bafta.