| Jennny a întrebat:

Bunaa. M-ar interesa daca este cineva la facultate in cadrul politehnicii la inginerie medicala sau telecomunicatii, in ce consta admiterea(stiu de proba la matematica fizica sau chimie), ma refer se da din toata materia? este greu?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Modalitatea de admitere DIFERĂ în funcţie de facultate/localitate!

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate este facultatea dorită de tine? rolling on the floor
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Poate revi cu detalii...

Toate cele bune!

| Jennny explică (pentru bursuc001):

Buna, ai dreptate, nu am precizat, banuiam ca admiterea seamana avand in vedere ca este acelasi profil. M-ar interesa facultatile din Bucuresti si din Cluj-Napoca

| bursuc001 a răspuns (pentru Jennny):

Mda, referitor la "Inginerie Medicală" de la Bucureşti, găseşti detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......or-un-loc/

De asemenea, găseşti disciplinele de concurs la "Telecomunicaţii" Bucureşti la linkul :
http://www.upb.ro/......s_2015.pdf
Iar Tematica disciplinelor de concurs e indicată tot în răspunsul de la linkul anterior...

Referitor la "Inginerie Medicală" de la Cluj, vezi detalii despre disciplinele de concurs ( pag. 2, pct. 7 ) la linkul :
http://www.utcluj.ro/media/documents/2014/tipuri_de_concursuri_2015.pdf
La acelaşi link găseşti detalii şi despre modalitatea de admitere la "Telecomunicaţii" Cluj ( pag. 1-2, pct. 5 ).

O zi frumoasă!