| DeadShot a întrebat:

Ca sa dau la facultatea de programare imi trebuie obligatoriu mate-info?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Nu... desi acolo se asteapta sa ai deja puse bazele programarii. Cum nu esti la mate-info, este indicat sa te apuci de porgramare in timpul liber si sa studiezi ca sa ai o baza pentru ca in facultate nu te ia de la zero, ci de unde se presupune ca te lasa materia din liceu. Deci trebuie sa inveti + research si va fi okwinking

| Mayar a răspuns (pentru Mayar):

Si desigur sa stii matematica fie de nivel M1, fie de nivel M2 si te documentezi tu cu tot ce s-a facut la M1 legat de matriciwinking

| DeadShot explică (pentru Mayar):

Mersi!

| Mayar a răspuns (pentru DeadShot):

Multa bafta!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste facultatea de informatica nu de programare si daca vrei sa faci fata mai ales matematicii atunci ai nevoie de mate info

| Quinse a răspuns:

La majoritatea facultăților de seamă există admitere și nu are nici o relevanță de la ce profil ești. în caz că e pe bază de dosar cred că se echivalează cu media pe care o obții, eleviii de la mate-info doar putând să aleagă dacă își aleg nota de la mate/info respectiv media finală ca și-n cazul tău